W celu określenia dokładnej wydajności podajników proponujemy przeprowadzenie prób na naszych podajnikach elastycznych
więcej informacji o możliwości przeprowadzeniu prób można znaleźć tutaj


PODAJNIKI ELASTYCZNEpodajnik giętkiElastyczne przenośniki wstęgowe znajdą zastosowanie tam, gdzie przy dużej wydajności wymagana jest wysoka kultura pracy w rozsądnych kosztach. Dzięki swojej nieskomplikowanej, kompaktowej budowie nasze przenośniki są proste i tanie w obsłudze. Kolejnymi powodami dla których warto wzbogaci swój park maszynowy o nasz przenośnik wstęgowy jest jego wszechstronne zastosowanie.
Dzięki wysokiej mobilności i małym gabarytom można używać go w miejscach, gdzie niemożliwe jest zastosowanie innego rodzaju przenośnika. Elastyczność przenośnika rozszerza możliwości podajnik elastyczny krótkitransportowania materiałów na wyznaczone miejsce. Mogą przenosić w dowolnym kierunku, od poziomego do pionowego, omijając przeszkody oraz z jednego pomieszczenia do drugiego. Doskonale nadają się do podnoszenia materiałów ze stanowisk zrzutu do systemów zasilania linii produkcyjnych, z możliwością wielopunktowego wysypu.
Budowa przenośnika praktycznie uniemożliwiająca wydostawanie się pyłów i redukuje do zera ubytki transportowanego materiału. Obracająca się spirala zapewnia ciągłe miksowanie materiału, skutecznie eliminuje ryzyko segregacji produktu. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów do produkcji przenośnika / w tym wysokogatunkowych stali szlachetnych / zwiększa jego żywotność, bezawaryjności i kulturę pracy. Użyte do produkcji przenośnika materiały umożliwiają zastosowanie przenośników praktycznie we wszystkich gałęziach przemysłu, w tym również przemyśle chemicznym i spożywczym.
Przygotowane przez nas wyposażenie dodatkowe upraszcza i rozszerza zakres zastosowania elastycznych przenośników wstęgowych. Zapewniamy pełny serwis, jak i doradztwo. Istnieje również możliwość zaprojektowania nowych systemów przenoszenia w oparciu o nasze produkty, jak i dostosowania istniejących systemów do naszych produktów.


wysyp podajnika elastycznego
informacje ogólne

Charakterystyka podajnika elastycznego
- wysoka sprawność
- wysoka niezawodność
- niskie koszty eksploatacji
- prosta, wytrzymała konstrukcja
- możliwość transportu „po łuku”
- brak pylenia transportowanych materiałów
- brak ubytków transportowanych materiałów
- możliwość współpracy z różnego rodzaju zbiornikami
- możliwość współpracy bezpośrednio z urządzeniami procesowymi

Elastyczny przenośnik wstęgowy zaprojektowany został w celu transportu materiałów sypkich i włóknistych, zawierających cząsteczki o różnych rozmiarach, kształtach i gęstości w tym proszków, granulek, płatków, kryształków, nasion, itp.

- transport materiałów sypkich, włóknistych, abrazyjnych, elementów stałych do 50 mm
- kąt podnoszenia do 90 stopni
- długość do 30 mb
- promień gięcia do 5,5 m
- wydajność do 12 000 kg/h

Przenośnik zbudowany jest ze wstęgi stalowej /stal czarna lub nierdzewna/, umieszczonej w elastycznej rurze z tworzywa sztucznego. Napędzany silnikiem elektrycznym z przekładnią,umieszczonym na końcu przenośnika. Ta prosta konstrukcja zapewnia sprawne działanie i wysoką niezawodność przy jednoczesnym obniżeniu kosztów eksploatacji. Elastyczny przenośnik ślimakowy prawidłowo zaprojektowany oraz odpowiednio dobrany do procesu w którym zostanie zastosowany, znacznie przewyższa swoją skutecznością sztywne przenośniki ślimakowe i kubełkowe pod względem zdolności przenoszenia materiałów o skłonności do oklejania ślimaka i zawieszania się.
Wydajność podajników może być dostosowywana do specyfiki materiału oraz oczekiwań klienta przy pomocy motoreduktora oraz urządzeń do sterowania częstotliwością.adaptery zasypowe / zasypyZależnie od przeznaczenia podajnika, rodzaju transportowanego medium, konfiguracji linii przesyłowej czy wymagań zamawiającego, podajniki wyposażane są w odpowiednie adaptery zasypowe.
Każdy z zasypów może być dostosowany do wymogów istniejącego systemu transportowego.
Stosujemy trzy podstawowe rodzaje zasypów:
- koszowy
- stożkowy
- siatkowy


>zasypy podajników elastycznych


zasyp koszowy / adapter koszowyZasypy koszowe stosowane są do połączeń podajników serii PWE z koszami zasypowymi, silosami lub urządzeniami znajdującymi się w ciągach technologicznych. Wymiary ramki przyłączeniowej zasypów dostosowywane są do wymiarów przyłączy urządzeń. Do połączeń można stosować również kołnierze płaskie lub złącza Triclamp /TC/. Zależnie od transportowanego medium stosowane są różne rodzaje adapterów koszowych: adaptery z wałkiem długim, adaptery z wałkiem krótkim, adaptery bez wałka.

zasypy podajników elastycznych


zasyp stożkowy / adapter stożkowyZasypy stożkowe stosowane są do połączeń podajników serii PWE z urządzeniami znajdującymi się w ciągach technologicznych lub silosami. Do połączeń stosowane są kołnierze płaskie lub złącza Triclamp /TC/. Zależnie od transportowanego medium stosowane są różne rodzaje adapterów stożkowych: adaptery z wałkiem krótkim, adaptery bez wałka.

zasypy podajników elastycznych


zasyp siatkowy / adapter siatkowyZasypy siatkowe przystosowane są do pobierania materałów sypkich z pryzm i hałd.

zasypy podajników elastycznych


wysypyW zależności od zastosowania, podajniki serii PWE wyposażane są w wysypy standardowe lub wysypy proste. Wysypy mogą być szczelnie połączone z urządzeniami procesowymi /brak pylenia, brak ubytku transportowanych materiałów/. Wszystkie wysypy wytwarzane są ze stali AISI i posiadają wyczystki. Zależnie od przeznaczenia podajnika, jak również rodzaju medium, podajniki wyposażane są w odpowiednie napędy /motoreduktory/. Wyposażane są w silniki o mocy od 0,25 kW do 3 kW / 900, 1400, 2800 rpm / z przekładniami ślimakowymi, walcowe lub stożkowo-walcowe. Wszystkie typy podajników przystosowane są do współpracy z falownikami.


wysypy podajników elastycznych